|       
 
• Pēdējā brīža ceļojumi
Saņem ON-LINE!  
   
  Kārstie piedāvājumi  
  Viesnīcas  
  Alida Tūrs  

 
Ceļojuma meklētājs
 meklēt 
   
Karlovi Vari
Cena no:   59  EUR     
 Pieteikties 
 
Valsts: Čehija
Maršruts: Čehija
Dienas:
Izbraukšanas datums: Visu gadu
Transports:  Autobuss Lidmašīna
 


Karlovi Vari (Karlsbāde) – lielākais un populārākais Čehijas kūrorts. To 1350. gadā dibinājis Čehijas karalis un Romas imperators Kārlis IV. Pilsēta izvietojusies Čehijas rietumos, kalnu ielejā, Teplas upītes krastos, 380 līdz 644 metrus virs jūras līmeņa. Karlovivaros atradīsiet vienu auksto un divpadmit karstos minerālavotus, kas visā pasaulē izslavēti ar savām ārstnieciskajām īpašībām. Pasaulslavenajai kūrortpilsētai ir sava lidosta un ērtībām bagātu viesnīcu tīkls. Karlovivari cauri gadsimtiem saglabā savu pievilcību ne tikai pateicoties ārstnieciskajiem minerālavotiem, bet arī skaistajai dabai un lieliskajai XIX gadsimta impērijas stila arhitektūrai. Šeit pabijušas daudzas sava laika slavenības – Šillers, Gēte, Kafka, Bahs, Bēthovens, Šopēns, neskaitāmas Eiropas galmu karaliskās personas.

Kad Čehijas karalis un Romas Imperators Kārlis IV dibināja topošo Karlsbādes kūrortu, viņam pat prātā nevarēja ienākt, ka tas kādreiz iegūs vispasaules slavu.

KARLOVI VARI jeb Karlsbādes rašanās un izaugsme ir cieši saistīta ar termālajiem ārstieciskajim avotiem. Precīzi dati par pilsētas dibināšanu nav zināmi, taču tiek uzskatīts, ka pirmās apmetnes pie Geizera veidojušās jau 13.gadsimtā un jau tad cilvēki prata izmantot avotu dziedinošās īpašības.
Mums zināmā Karlovi Vari vēsture sākās 1370. gada 14. augustā, kad Kārlis IV dāvāja pilsētai brīvību un tiesības, un dibināja pilsētu. Kārļa vārds tai tika piešķirts krietni vēlāk.
Sešus gadimtus ilgajā vēsturē pilsētai bijuši gan ziedu laiki, gan noriets, kas vistiešākā veidā saistīts ar kariem vai epidēmijām, kas gāja pāri Eiropai. Karlovi Vari veidolu postījuši ugunsgrēki un plūdi, taču katru reizi tas atdzima ar vien skaistāks un skaistāks. Kūrorta ziedu laiki bija 19.gs vidus līdz 20.gs. sākums, kad veidojusies pilsētas seja, kādu to pazīstam šodien.

Dziednieciskie avoti
Karlovi Vari termālie avoti pēc sava ķīmiskā sastāva ir vieni starp pašiem iedarbīgākajiem pasaules minerālajiem ūdeņiem. Kūrortā ir vairāk kā 100 dažādu avotu, no kuriem ārstēšanā tiek izmantoti tikai 15 avoti. Pēc ķīmiskā sastāva avoti ir līdzīgi un atšķiras tikai pēc temperatūras un ogļskābās gāzes daudzuma, ko tie satur. tāpēc katrs avots organismu ietekmē atšķirīgi. Avotiem ar zemu temperatūru ir atslābinošas īpašības, savukārt avotiem ar augstāku temperatūru ir nomierinoša iedarbība, tie palēnina žults un kuņģa sulas izdalīšanos.

Avoti ir meklējami un atrodami, tā ir viena no kūrorta iezīmēm, kad redzam atpūtniekus ar krūzītēm rokās klīstot un meklējot savu ārsta parakstīto avotu. Tie atrodas kolonādēs (Pils kolonāde un Tirgus kolonāde), kā arī vecajā kara sanatorijā, lapenē un citur.

Nr. 1 GEIZERS (VRIDLO)
temperatūra 72.6, satur CO2 400 mg/l

Nr. 2  KĀRĻA IV AVOTS
temperatūra 60.5 C, satur CO2 448 mg/l
Leģenda stāsta, ka tieši šajā avotā slimās kājas ārstējis pats kūrorta dibinātājs Kārlis IV. Virs avota iztekas apskatāms reljefs "Karlovi Vari dibināšana"

Nr. 3  PILS LEJAS AVOTS
temperatūra 51.0 C

Nr. 4  PILS AUGŠĒJAIS AVOTS
temperatūra 50.5 C, satur CO2 763 mg/l

Nr. 5  TIRGUS AVOTS
temperatūra 57.2 C, satur CO2 499 mg/l

Nr. 6  DZIRNAVU AVOTS
temperatūra 55.6 C, satur CO2 586 mg/l

Nr. 7  NĀRIŅAS AVOTS
temperatūra 50.6 C, satur CO2 584 mg/l
Agrāk to sauca par Jauno avotu, kaut pazīstams tas bija kopš 17.gs. Šis avots bija ļoti iecienīts 18.gs un 19.gs., kad tas bij visu kūrorta viesu uzmanības centrā. 1748. gadā virs avota uzcēla koka kolonādi, tieši pie paša avota pieņēma kūrorta ārsti, starp viņiem arī Dāvids Behers. Tieši viņš izvirzīja tēzi, ka ūdens jādzer tieši pie paša avota, vēlams saullēkta un saullreita stundās. Pirms tam avotu ūdens tika pildīts tarukos un nests slimniekiem uz mājām.

Nr. 8  GRĀFA VACLAVA AVOTS
temperatūra 65.3 C, satur CO2 514 mg/l
Agrāk šis bija gandrīz tik pat spēcīgs avots, kā Geizers. Tā strūkla šāvās 4.75 m augstumā. tad minerālūdens tika novadīts rezervuārā. Peč tam 11 katlos tvaicējot tika iegūta ārstnieciskā sāls.

Nr. 9  LIBUŠES AVOTS
temperatūra 61.5 C, satur CO2 552 mg/l

Nr. 10  KLINTS AVOTS
temperatūra 47.9 C, satur CO2 665 mg/l

Nr. 11 BRĪVĪBAS AVOTS
temperatūra 60.8C, satur CO2 573 mg/l

Nr. 12  DĀRZA AVOTS
temperatūra 43.5 C, satur CO2 754 mg/l

Nr. 13
Minerālūdens avots, kurš tiek izmantots, slavenās Beherovkas ražošanā

Nr. 14
temperatūra 43.5 C, satur CO2 754 mg/l

Nr. 15  ČŪSKAS AVOTS
temperatūra 43.5 C, satur CO2 754 mg/l

Minerālūdens vannas
Kūrorta lietu aizsākumi cieši saistīti tieši ar ārstnieciskajām vannām, kurās tika izmantots esošais minerālūdens. 14. un 15.gs. vannas bija vienīgais ārstēšanās veids. Ārstēšanos, dzerot ūdeni ārsti nepazina, vai izmantoja tikai atsevišķos gadījumos.

Pašos aizsākumos pacienti vannas pieņēma ļoti primitīvos baseinos, tie atradās Geizera tiešā tuvumā. Vēlāk ūdeni pa koka caurulēm sāka novadīt uz blakus esošajām peldu iestādēm, kur pacienti ne tikai ārstējās, bet arī dzīvoja. Katru dienu vairākas stundas, pēc sava ārsta norīkojuma, viņi pieņēma vannnas. Īpaši jūtīgajās ķermeņa vietās ilgstošā vannošanās izraisīja ādas bojāšanos, caur šīm vietā, kā uzskatīja viduslaiku ārsti, ķermeni atstāja kaitīgās vielas. Pašos Karlovi Varos patstāvīga ārsta nebija pat vasarā, pacienti uz kūrortu parasti ieradās kopā ar savu personīgo ārstu.

16.gs. vannu pieņemšana tika papildināta ar ar minerālūdens lietošanu iekšķīgi. Tāpēc laiks vannu lietošanai pakāpeniski samazinājās. Līdztekus arvien palielinājās ūdens daudzums, kas tika izderts. Pieredze drīz vien rādīja, ka ne vien daudz vannu, bet arī pārāk daudz minerālūdens dzeršana ne vienmēr nes labumu pacientam, drīzāk otrādi. Ārstēšanās varēja būt bīstama pacientam, daži satādīja testamentu jau pirms ārstēšanās sākuma.

Tikai 17.gs. sākas esošo avotu racionāla izmantošana. Minerālūdens tika izmantots dažādos balneo ārstēšanas veidos. Tagad to ārsti prot izmantot dažādām slimības stadijām. Ūdens ārstneicības formas sistemātiski daudzveidojas.

Minerālūdens avoti, kolonādes, apbrīnojama arhitektūra... Kūrorts ir pazīstams ar karstajiem minerālūdens avotiem. To šeit ir piecpadsmit. Sešpadsmito, visgaršīgāko, tūristi aizved savās somās "Becherovkas" pudelītes izskatā. Karlovi Varu vafeles un ārstnieciskā kosmētika būs lieliska dāvana Jūsu draugiem un radiem! Brīvajā laikā iesakām ar funikulieri uzbraukt kalnā "Draudzība" un apskatīt pilsētas panorāmu no skatu torņa "Diāna". Varat arī apmeklēt atklāto minerālūdens baseinu, kura ūdens tiek ņemts no 72 grādu karstā geizera Vržidlo.

Piedāvājam atveseļošanas programmas ar atpūtu Čehijas kūrortos!

Karlovi Vari, Jahimov un Marianske Lazne - populārākie Čehijas ārstēšanas un rehabilitācijas kūrorti. Lieliska iespēja saņemt kvalitatīvas ārstu konsultācijas, ambulatorus pakalpojumus un labu atpūtu!

Jau vairākas desmitgades Čehija – tā ir atpūta un dziedniecība no dažnedažādākajām slimībām. Atkarībā no veselības stāvokļa Čehija kādam ir tikai atpūta, kādam tikai dziedniecība, bet liela daļa tūristu, kurus ieinteresējusi Čehija, atpūtu un ārstēšanos veiksmīgi apvieno. Ņemot vērā dažādu vecuma grupu atšķirīgās prasības, Čehija var piedāvāt daudzveidīgas dziedniecības programmas – no uzticību iekarojušās jau gadsimtu pielietotās balneoloģijas metodes līdz ultramodernām radonu dziedniecības metodēm. Čehijas priekšrocības ir ne tikai klimatiskie un minerālie resursi, ar kuru palīdzību tiek veikta dziedniecība. Daudzi cilvēki ar personisko pieredzi pārliecinājušies – formula „Čehija – tā ir atpūta un dziedniecība” – tā ir veselības un ilga mūža formula. Pat ja Jūs uzskatāt, ka jums Čehija nozīmē tikai atpūtu, bet dziedniecība Jums, veselam cilvēkam, vienkārši nav vajadzīga, izmantojiet iespēju izbaudīt atslābinošās un tonizējošās procedūras. Čehija sniedz iespēju atpūsties arī ķermenim, kam ārstēšana nav nepieciešama. Masāžas seanss, skuju vanna un citas patīkamas procedūras sniegs lielu labumu nogurušam ķermenim.

Cik Čehijai ir daudzveidīgu piedāvājumu atpūtai, tik arī dziedniecība Čehijā var būt daudzveidīga savās metodēs un virzienos. Visaptveroša ārstēšanās Čehijā nav vienīgais dziedniecības veids. Tūkstošiem cilvēku apmeklē valsti lai izietu balsta kustību sistēmas ārstēšanas kursu. Fizioterapija un balsta kustību sistēmas ārstēšana jau sen iet „roku rokā”. Radonu terapijas Čehijā piedāvā izmantot arī artrīta ārstēšanai. Interesē osteoporozes ārstēšana? – Čehijā ir iespēja izmantot Nāves jūras sāli. Dziedniecība daudzām slimībām, ko piedāvā Čehijā, lai tās būtu dziednieciskās dūņas, dabasgāze, kūdra vai minerālūdeņi, ko pielieto, – var kļūt par unikālu, kā arī tradicionālu, bet jebkurā gadījumā efektīvu ārstēšanas metodi. Tieši tādēļ aiz vien vairāk cilvēku izvēlās sev un saviem un radiem, un mīļajiem cilvēkiem ārstēšanos Čehijā.

Lieliskas vienas dienas ekskursiju programmas no Karlovi Vari uz:

Čehijā: Prāga; Marianske Lazne; Loketas un Bičovas pilis; Kutnas kalns + ekskursijas kuģītis Prāgā; Konopištes un Karlšteinas pilis; Pilzene.

Austrijā: Vīne; Zalcburga

Vācijā: Amberga; Bairota; Bamberga; Berlīne; Baden Badena; Drēzdene; Minhene; Ninberga; Passau;Regensburga

Labākie piedavājumi atpūtai un ārstniecības procedūrām Karlovi Vari: info@atravel.lv

      
    
 Pieteikties 
 
  ← atpakaļ pie ceļojumu saraksta
   Nosūtīt draugam  Izdrukāt  Uzdot jautājumu
 
 
+371 67442499
 
    Copyright © ALVEKS 2008. All rights reserved info@atravel.lv         Adrese: Auru ielā 7b-4, Rīga, LV-1069, Latvija Izstrādaja majaslapa.lv