|       
 
• Pēdējā brīža ceļojumi
Saņem ON-LINE!  
   
  Kārstie piedāvājumi  
  Viesnīcas  
  Alida Tūrs  

 
Ceļojuma meklētājs
 meklēt 
   
Andora. Informācija par valsti.

Andora

Andoras Firstiste ir valsts Eiropas dienvidrietumos. Tā atrodas Pireneju kalnos, starp Franciju un Spāniju. 1278. gadā Andora nonāca Fuā grāfa (Francija) un Katalonijas provinces Seo de Urhelas bīskapa (Spānija) kopīgā pārvaldījumā. Kopš tiem laikiem līdz pat 1993. gadam Andora bija Francijas un Spānijas īpašumā.  Bet 1993. gada 14. martā tautas referendumā tika pieņemta jauna konstitūcija un Andora kļuva par neatkarīgu parlamentāru valsti, vienlaikus saglabājot firstistes statusu Valsts kopvadītāji ir Francijas prezidents un Spānijas provinces Seo de Urhelas bīskaps (šī iemesla dēļ valsts iekārtu mēdz apzīmēt arī kā parlamentāru kopprotektorātu). Ar unikālo diplomātisko nostāju, kas paredz neiejaukšanos vispārējos Eiropas politikas procesos, Andora ir saglabājusi neitralitāti un nacionālo savdabību jau vairāk nekā 700 gadus. Bet vispār Andoras, kas ir viena no mūsu planētas vismazākajām valstiņām (468 km2), vēsture iesniedzas vairāk nekā 11 gadsimtu tālā pagātnē. Tradicionāli Andoras neatkarība tiek saistīta ar Kārļā Lielā vārdu, kurš atbrīvoja zemi no musulmaņu valdīšanas m.ē. 803.gadā.
   
Galvaspilsēta: Andora la Velja.

Iedzīvotāji skaits: aptuveni 0,07 miljoni (t.sk. spāņi ~ 61%, andorieši ~ 30%, franči ~ 6%, citas tautības ~ 3%).

Naudas vienība: eiro (EUR). Valūtas kontrole muitā netiek veikta.

Valsts valoda: kataloņu ( bet vienlīdz tiek lietotas arī franču un spāņu valodas).

Laiks pēc Griničas meridiāna: + 1 h.

Starptautiskais telefona kods: (+ 376).

Iebraukšana valstī: Andorā nav starptautiskās lidostas, tāpēc tajā var nokļūt vai nu no Francijas vai Spānijas teritorijas.

Transports: Andorā sabiedriskā transporta maršruti aptver visas pilsētas un kūrortus, turklāt svarīgi, ka maršrutu autobusu gala pieturas vienmēr atrodas līdzās pacēlāju stacijām. Ziemas periodos kursē speciālie Ski Bus, kas nogādā tūristus slēpošanas zonās, un šiem autobusiem ir speciāli nodalījumi slēpju novietošanai. Ļoti operatīvi strādā taksometri. Ceļu satiksmes noteikumi neatšķiras no tiem, kas spēkā ES.

Reliģija: 99,1% ticīgo ir katoļi.

Vietējā virtuve: restorānos klientiem parasti tiek piedāvāta uz grila cepta gaļa, teļa gaļas, aitas gaļas, trušu gaļas, putnu gaļas ēdieni, kā arī kataloņu desiņa butifarra ar garnējumu un Andorai tradicionālā biezeņzupa escudella. Dzeramnaudā pieņemts dot ~ 10% no rēķinā norādītās summas.
Andora ir pasakaini skaistas dabas zeme: te mijas krāšņas ielejas ar mīklainām alām, sniegotas kalnu virsotnes ar burvīgām kalnu ganību joslām un dziļām aizām... Tur, kur savienojas Valiras un Ordino upju ielejas – tur dabā arī visvairāk sajūtams civilizācijas iespaids.
Kalnu nogāžu pakājēs atrodas daudzi nelieli ezeri, kas radušies ledāju kušanas procesā, kā arī minerālūdens un termālo ūdeņu avoti. Andoras augstākā virsotne – Komapedrozas kalns (2942 m) – atrodas valsts ziemeļrietumos.

Šo kluso Eiropas stūrīti, kurā savdabīgi un harmoniski apvienojas Francijas un Spānijas kultūru īpatnības pat no ļoti tāliem feodālajiem laikiem, bet kas vienlaikus ir arī moderna valsts ar ļoti attīstītu banku sektoru, piedāvājot profesionālu un konfidenciālu pakalpojumu spektru, gadā apmeklē vairāk nekā 15 miljoni tūristu. Tūrisma īpaši aktīvā – slēpošanas sezona sākas decembrī un ilgst līdz pat aprīlim. Nav brīnums, ka tūrisms ir viena no galvenajām valsts ekonomikas nozarēm, bet kalnu slēpošanas kūrorti kopumā – viens no ekonomikas flagmaņiem. Andorā ir visplašākās kalnu terases Pirenejos, bet šajā kalnu reģionā valdošie klimatiskie apstākļi ļauj nodarboties ar slēpošanu visā tās daudzveidībā veselus 5 mēnešus gadā. Andoras kūrorti tiek uzskatīti par saulainākajiem pasaulē, jo Andoru praktiski no visām pusēm, izņemot dienvidu, ieskauj kalni. Atpūta Andoras slēpošanas kūrortos ir brīnišķīga, mēdz pat teikt, ka katram kalnu slēpošanas mīļotājam vismaz reizi mūžā tā ir jāizbauda. Te valda ne vien augsta servisa līmenis attiecībā pret aktīvās atpūtas piekritējiem, te ir arī beznodokļu zona, kas noteikti atspoguļosies arī maciņa saturā. Un vēl Andorā valda kalnu subtropu klimats. Ziemas sezonā temperatūra naktī sasniedz -12º С, bet dienas laikā tā spēj sasniegt arī + 10º С . Sniega segas biezums: 40-300 cm., bet par sniegas biezumu slēpošanas periodā nevajag uztraukties, jo 300 sniega lielgabalu rūpējās par sniega kārtu slēpošanas trasēs.

Jūs esat laipni aicināti slēpošanas un prieka svētkos Andorā!
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  ← atpakaļ
 
 
+371 67442499
 
    Copyright © ALVEKS 2008. All rights reserved info@atravel.lv         Adrese: Auru ielā 7b-4, Rīga, LV-1069, Latvija Izstrādaja majaslapa.lv