|       
 
• Pēdējā brīža ceļojumi
Saņem ON-LINE!  
   
  Kārstie piedāvājumi  
  Viesnīcas  
  Alida Tūrs  

 
Ceļojuma meklētājs
 meklēt 
   
Andoras kūrorti

Andoras kūrorti:

Andora La Velja

Kalnu un skujkoku skauta, 1050 m augstumā virs jūras līmeņa, gleznā aizā atrodas Andoras Firstistes galvaspilsēta. Tā pārsteigs Jūs ar savu kultūras bagātību – kalnu upes krastos ir uzcelti ļoti moderni nami, taču saglabājušies arī senie Dievnami. Īpašs azarts pilsētā pārņems tos, kam nav vienaldzīgs iepirkšanās process: smalki un moderni boutique modes preču veikali, tirdzniecības centri un amatnieku privātbodītes – tas viss satrauc pircēju prātus. Lielākā daļa veikalu atrodas Av. Meritxell, kuru tamdēļ pamatoti sauc arī par tirdzniecības ielu..

Galvaspilsētā ir virkne ielu, kas atgādina citas pasaules modernās pilsētas, taču ir saglabājušās arī simpātiskās, šaurās senatnīgās ieliņas, kas bruģētas ar vietējiem pelēkajiem akmeņiem. No viena pilsētas gala līdz otram pastaigājoties var aiziet nieka 30 minūtēs.

Tomēr izvēloties sev viesnīcu tieši Andorā La Veljā, Jūs rodat teicamas slēpošanas iespējas – uz slēpošanas stacijām katras 15-20 minūtes kursē autobusi.  Viens no pilsētas objektiem, kuru noteikti vajadzētu apmeklēt, ir "Andorra Multisport Centre” olimpiskais sporta komplekss.

Savukārt vakaros Jūsu atpūtai un izklaidei būs piemērots kāds no daudzajiem pilsētas restorāniem, bāriem, kafejnīcām vai diskoklubiem.

Eskaldesa

Eskaldesas nosaukums cēlies no latīņu valodas ("karstie ūdeņi”) un norāda uz termālajiem sērūdeņraža avotiem, kas sastopami šajā apkaimē. Avotu temperatūra ir viena no augstākajām Eiropā – pat līdz 75°С. Avoti iznāk zemes virspusē Austrumvaliras upes krastu tuvumā, un tāpēc tieši tur atrodas pasaulē populārais termālo ūdeņu komplekss "Caldea".

Eskaldesa atrodas pašā valsts centrā un ir viens no jaunākajiem Andoras valsts apgabaliem. Eskaldesā tūrisma infrastruktūra ar visu kategoriju viesnīcām harmoniski apvienojas ar tirdzniecības centriem, modes preču veikaliem, apkārtējo kalnu sniegoto virsotņu ainavām. Tās iespiežas atmiņā uz mūžu.
Eskaldesas pilsētiņa praktiska nav nodalāma no Andoras La Veljas. Faktiski pilsētiņas veido vienu veselumu, pat galvenā iela, uz kuras atrodas daudzi restorāni, bāri, diskotēkas, tām ir viena. Un varbūt tas arī labi, jo skumt šeit nekādi nav iespējams.

Enkampa

Šis kūrorts atrodas 1250 m augstumā virs jūras līmeņa, tikai 7-10 minūšu brauciena attālumā ar autobusu no Andoras centra. Enkampas pilsēta izveidojās saplūstot 5 ciematiem. Pēc tam, kad 1999. gadā tika atklāts ”Funicamp” pacēlājs – vienīgais 6127 m garais pacēlājs, kura ātrums ir 7,20 m sekundē, Enkampas kūrorts kļuva par vienu no galvenajiem Andoras slēpošanas centriem.

"Funicamp” pacēlājs 15 minūšu laikā nogādā slēpotājus uz Pas de la Casa-Grau Roig trasēm pie  Grandvaliras, pa ceļam šķērsojot Vall dels Cortals (1333 m ), kur atrodas kalnu slēpošanas skola un vairākas trases slēpotājiem-iesācējiem. Tālāk pacēlājs dodas uz Collada d'Enradort (2506m) kalnu.

Ar pacēlājiem, kas Collada D’Enradort virsotni savieno ar Grau Roig nogāzēm, var nokļūt jebkurā Pasas de la Kazas kūrorta trasē. Pēc kalnu nogāzēs intensīvi pavadītas dienas var jauki atpūsties kūrorta sporta un atpūtas kompleksā (2 baseini pieaugušajiem un bērniem, basketbols, volejbols, minifutbols, skvošs, trenažieru zāle, 2 saunas, masāžas kabinets, galda teniss, biljards).

Kaniļo 

Mazā un jaukā Kaniļo kūrortpilsētiņa atrodas 12 km no Andoras galvaspilsētas Andoras La Veljas, un to ar Soldeu-Eltarteras kūrorta trasēm savieno pacēlājs. Līdz Enkampai no Kaniļo ir 6 km, bet līdz Soldeu-Eltarteras kalnu slēpošanas stacijai 5 km. Jaunais pacēlājs, kas Kaniļo savieno ar Soldeu-Eltarteras kalnu slēpošanas trasēm, iet caur Elfornu, kur atrodas gan restorāns, gan slēpošanas skola pieaugušajiem, gan bērniem. Un pat t.s. slēpošanas bērnudārzs mazajiem. No Elfornas pacēlājs tālāk dodas uz Pic de la Portella (2460 m) virsotni. Praktiski katrā pilsētiņā ir vietas, kur vairāk vai mazāk sportiski izklaidēties. Kaniļo šajā ziņā ir paveicies – tajā uzbūvēts sporta un atpūtas komplekss „Palau de Gel” – lieliska vieta, kur aktīvi atpūsties. Ledus pilī ir ne tikai plaša slidotava, segtie baseini pieaugušajiem un bērniem, bet arī solārijs, sauna, skvoša laukums, trenažieru zāle, biljards utt. Starp „Palau de Gel” viesiem noteikti būs arī tādi, kas vēlēsies doties uz veikaliem vai skaistumkopšanas salonu ledus pilī, bet vakarā apmeklēt diskotēku uz ledus!

Soldeu-Eltartera

Šis ir modernākais un visdinamiskāko attīstību guvušais Andoras kalnu slēpošanas kūrorts, kas piedāvā lielu skaitu visdažādākās sarežģītības pakāpes slēpošanas trašu. Kūrorts atrodas Andoras centrālajā daļā, un faktiski to veido divi ciematiņi, kas atrodas gleznainā kalnu rajonā tikai 3 km viens no otra. Kūrorts ir praktiski ideāla vieta nodarbēm ar jebkuru ziemas sporta veidu neatkarībā pat no sagatavotības pakāpes. Kūrorta slavenākā trase ir 8 km garais nobrauciens no kalna līdz pat Soldeu pa koku ieskautu trasi. Augstumu starpība kūrortā sasniedz pat 850 metrus. Pavisam kūrortā ir 50 trases, kuru kopgarums sasniedz 68 km. No tām 13 ir “zaļās”, 12 “zilās” un “sarkanās”,  11 “melnās” trases, kā arī 2 slaloma trases. Prieku no slēpošanas te gūs katrs: iesācējiem – plašas un lēzenas trases ar izeju uz plato, vidējas sagatavotības līmeņa slēpotājam – daudzas kilometriem garas nobraucienu trases, savukārt pieredzējušiem slēpotājiem būs iespēja pārbaudīt spēkus "bezceļa" nobraucienos, kur trases speciāli nav sagatavotas – pa neiebrauktu sniegu un apledojušām, kraujām rietumu puses nogāzēm no Enkampadanas virsotnes (2491 m). Visas trases dabā ir labi iezīmētas, un to izvēlē neviens nekļūdīsies.

Ir atklāts jauns pacēlājs, kas savieno Kaniļo ar Soldeu-Eltarteras trasēm – tas savā ceļā  ietver Elfornas virsotni un tālāk nogādā slēpotājus Delaportellas virsotnē (2460 m). 2002. gadā tika atklāts Envaliras tunelis, kas savieno  Soldeu ar Pal Groig de la Casa, tādējādi būtiski uzlabojot piekļuvi abām slēpošanas zonām.

Pasa de la Kaza

Pie robežas ar Franciju atrodas Pirenejos augstākais, viens no lielākajiem un populārākajiem Andoras slēpošanas kūrortiem:  Pas de la Casa-Grau Roig. Tas ir arī pirmais slēpošanas kūrorts Andorā, kuru sāka celt 1957. gadā. Pieredzējuši kalnu slēpotāji apgalvo, ka sniegs šajā kūrortā ir īpašs: pat tad, kad gaiss iesilst līdz + 10 grādiem, sniegs joprojām ir sauss un slēpes pa to labi slīd.

Kūrorts, kuru veido divas ielejas, pārsteidz ar slēpošanas trašu lielo skaitu un dāsno sniega segu, kas pateicoties arī lielajam sniega lielgabalu skaitam, saglabājas visa gada garumā.

Visas kūrorta nogāzes ir aprīkotas ar modernu pacēlāju sistēmu. Trases, kas atrodas Pasas de la Kazas ielejas augšējā daļā, vairāk piemērotas pieredzējušiem kalnu slēpotājiem – tās tiek uzskatītas par visai sarežģītām, arī augstumu starpība visai ievērojama. Savukārt lejāk ielejā trases kļūst lēzenākas – tās jau ir piemērotas vidēja sagatavotības līmeņa slēpotājiem. Pasas de la Kazas ielejas nogāžu apakšējā daļā ir ierīkota slaloma trase un trase slēpošanai naktī.

Tiem, kam patīk slēpot mežu masīvos, varam ieteikt trases gleznainajā Grau Roig ielejā. Taču ātras nobrauktuves atradīs arī ātruma mīļotāji, īpaši Grau Roig otrās un trešās ielejas rajonā, kur ir labi iebrauktas, plašas trases. Rindu pie pacēlājiem arī praktiski nav.
 
Kā pareizi izvēlēties kūrortu Andorā:

  Atpūta Andoras kūrortos  Iesakam kūrortu 
 Atpūta visai ģimenei   Soldeu-Eltartera
 Iesācēji  Enkampa
 Ne visi brauc ar kalnu slēpēm   Andora La Velja-Eskaldesa 
 Apvienojot divas baudas - slēpošanu un termas  Andora La Velja-Eskaldesa 

 
 
 
 
 
 
  ← atpakaļ
 
 
+371 67442499
 
    Copyright © ALVEKS 2008. All rights reserved info@atravel.lv         Adrese: Auru ielā 7b-4, Rīga, LV-1069, Latvija Izstrādaja majaslapa.lv