|       
 
• Pēdējā brīža ceļojumi
Saņem ON-LINE!  
   
  Kārstie piedāvājumi  
  Viesnīcas  
  Alida Tūrs  

 
Ceļojuma meklētājs
 meklēt 
   
Informācija par Portugāli

Ģeogrāfiskais stāvoklis: atrodas Eiropas galējos rietumos un robežojas ar Spāniju A un Z daļā.  R daļu apskalo Atlantijas okeāns. Portugālei pieder arī Azoru un Madeiras salas. Abas salu grupas atrodas Atlantijas okeānā uz DR no Portugāles un ZR no Ziemeļāfrikas teritorijas.
Platība: 92 345 km2
Galvaspilsēta: Lisabona
Iedzīvotāji: 10 642 836 (2007.gada jūlijs)
Valsts valoda: portugāļu
Reliģijas: katoļi 84,5%, citi kristieši 2,2%, citi 9,3%, ateisti 3,9% (2001)
Naudas vienība: eiro (EUR)
Valsts pārvaldes forma: parlamentāra republika
Zemākais punkts: Atlantijas okeāns 0 m j.l.
Augstākais punkts: Ponta do Pico kalns Azoru salās 2351 m v.j.l.
Garākās upes: Težu, Doru
Reljefs: valsts lielāko daļu veido līdzenumi, kurus šķērso klinšainu kalnu grēdas.
Dabas resursi: akmeņogles, cinks, varš, dzelzsrūda, zivis, aramzemes, korķakoks, dabas ainavas
Klimats: mitrs un silts, jo R vēji atnes siltumu un mitrumu. Vasaras ir karstas, vidējā jūlija temperatūra ir no +21°C līdz +25°C. Ziemas ir mitras un maigas, vidējā janvāra temperatūra ir +9°C.  Valsts Z daļā ir vairāk nokrišņu, tāpēc pat karstās vasarās šeit viss ir zaļš. Centrālajā valsts daļā ir lielāks sausums, un te plešas korķozolu audzes, mazi rīsa lauki. Savukārt, D daļā klimats ir vissausākais ar ļoti karstām vasarām. Vēlams tomēr paņemt vējjaku vai lietussargu, ja dosieties uz Portugāli rudens, ziemas vai pavasara periodā, kad mēdz būt lietainākās dienas, un sauļošanās krēmu, saulesbrilles- ja dosieties vasaras periodā.
Piesardzības pasākumi: nav īpašas prasības attiecībā uz vakcināciju. Sertifikāts par vakcināciju pret dzelteno drudzi tiek prasīts no personām, kas vecākas par 1 gadu un ierodas no infekcijas skartajām valstīm. Prasība attiecas tikai uz tiem ceļotājiem, kas ierodas Azoru salās un Madeirā vai dodas uz tām. Sertifikāts netiek prasīts tiem, kas atrodas caurbraucot Funšalā, Portusantu un Santamarijā.

Nacionālā virtuve: Portugāļu virtuvē pārsvarā dominē jūras veltes, bet ikdienas ēdienkartē obligāti ir jābūt zupai, no kurām vispopulārākā ir ”caldo verde”. Iecienītākās zivis ir žāvēta koda, jūras mēle (linguado), zobenzivs (peixe espada), jūras zutis (eiroz), sardīnes (sardinha) u.c.
Portugāļi iecienījuši arī grilētu steiku (bife a Portuguesa), bieži ceptu portvīna mērcē, kā arī ”Tripas a moda do Porto” – teļa gaļu ar vistas iekšām, desu, kūpinātu šķiņķi, žāvētām pupām, sīpoliem, žāvētu cūkgaļas desu, garšvielām.
Vispopulārākais ir kazas siers (Queijo da Serra), bet uzturā tiek lietotas arī citas siera šķirnes - ”serpa”, ”cabreiro”, ”Queijo da Ilha”.
Portugāļiem ļoti garšo arī saldumi un valstī ir ap 200 dažādu veidu konditorejas izstrādājumu. Daži no tiem ir ”ovos meles”, ”paod e lo” (viegla biskvītkūka), ”palha Abrantes”, ”pasteis de nata”, ”paod e rala”. Portugālē ir arī vairāk nekā 100 dažādu vīnu šķirnes sākot no galda vīniem līdz pat sevišķiem vīniem. Populāri ir Port un Madeira.

Izmaksas: Lai arī cenas Portugālē aug, tā joprojām ir viena no lētākājā vietām Eiropā, kur braukt. Restorānos vajadzētu atstāt apmēram 5 – 10% lielu dzeramnaudu.
Ēdiens:
Lēts 4 - 7 eiro
Vidējas kvalitātes 7 - 20 eiro
Augstas kvalitātes 20 un vairāk eiro

Transports: Pilsētās autobusos un tramvajos jāmaksā vienāda cena. Lisabonā un Oporto ir speciālas tūristu biļetes.
Taksometru ir ļoti daudz, tie ir arī lēti. Pilsētā ir standarta maksa par metriem, bet ārpus pilsētas ir jāmaksā par nobrauktajiem kilometriem. No 2200 līdz 6 rītā ir 20% papildus nodoklis.
Vilcieni. No Lisabonas līdz Oporto iet ātrvilciens, tā pat arī valstī ir reģionālie vilcieni. Ir speciālās tūristu biļetes (derīgas 7,14 un 21 dienai). Braucot. Visas automašīnas brauc pa labo pusi. Maksimālais ātrums pilsētā ir 50km/h un uz lielceļiem 90 un 120km/h. Benzīntanki ir atvērti no 7 rīta līdz 8 vakarā, uz lielceļiem tie strādā 24h.
Madeiras sala - vulkāniskas izcelsmes arhipelāgs, un brīnišķīgās Azoru salas, kuras portugāļu jūrasbraucēji atklāja 15.gs., piedāvā lieliskas ūdens sporta aktivitātes. Valsts galvaspilsēta Lisabona apžilbina ar savu ekstravaganci, vērienīgajiem kultūras un mākslas objektiem. Tā nekad neguļ un fascinē ar īpašo spilgto gaismu, kas it kā nāk no zemes un  iedzīvina pilsētu pat pustumsā. Tas laikam pateicoties mazajiem mozaīkveida akmentiņiem, kas veido ietves…. Porto ir viena no visnozīmīgākajām pilsētām valstī un tā ir ”aizdevusi” savu vārdu pasaulē slavenajam dzērienam portvīnam, kā arī pašai Portugālei. Tūristi var pastaigāties pa pilsētas raksturīgajiem kvartāliem. Iesakām apmeklēt romānikas-gotikas stilā celtās katedrāles un noteikti nevajadzētu palaist garām portvīna degustēšanu.  
Interesanti zināt: Belmontes pilsētiņā, kas atrodas kalna virsotnē, ir dzimis slavenais ceļotājs Pedro Alvares Cabral, kurš 1500.gadā atklāja Brazīliju.
Muita: Brīvi atļauts ievest un izvest ārvalstu un vietējo valūtu. Brīvi var ievst un izvest 12 000 eiro lielu summu. Tūristi, kas vecāki par 17 gadiem var ievest - 2 vīna pudeles, 1 pudeli stipra alkohola, 200 cigaretes vai 250 g tabakas, nedaudz tējas vai kafijas personīgai lietošanai. Ievest svaigu gaļu ir aizliegts.  

Madeira - Portugāles peldošais dārzs Atlantijā. Madeira ir, kā bieži saka, vienīgais atlikums no izdaudzinātās Atlantīdas salu pasaules, kas reiz turējās pretī paisumiem un pārvaldīja plašo okeānu. Atlantijas Pērle, Portugāles peldošais dārzs, Ziedu sala - tikai trīs no apzīmējumiem šai vulkāniskajai ieapaļajai salai, kura Eiropas aristokrātijai, pat krietnajiem izlepušajiem britiem, jau kopš 19.gadsimta un līdz mūsu dienām sniegusi ceļiniekiem patvērumu un atpūtu.
Ekskluzivitātes aura ir saglabājusies līdz pat šodienai, tomēr Madeira ir demokrātiskāka kā tās reputācija; ar neskartiem krastiem, subtropu dārziem ar satriecošu ziedu daudzveidību, vīnogulāju terasēm un kupli zaļojošiem kalnājiem sala ir kļuvusi par labāko ceļamērķi dabas mīļotājiem un aktīvas atpūtas tīkotājiem. Un vienreizīgais, tūkstoš kilometru garais apūdeņošanas kanālu (Levadu) tīkls ir leģendārs visas Eiropas dabas pastaigu cienītājiem. Kā sargs mežonīgi romantiskajā Ziemeļkrastā slejas "Ērgļa klints" Penha da Aguija. Kad skatiens slīd pār cilvēku reti apdzīvoto salas iekšienes ainavu, jāaizdomājas, ka Madeira ar tās mazāk kā 260 000 iedzīvotājiem ir daudzkārt retāk apdzīvota kā jebkura Eiropas valsts. Madeirā ir labi iekārtotas peldvietas, un trūkst tikai viena - īsti plašas smilšu pludmales. Toties tāda pludmale ir īsti karaliska līdzās esošajā mazajā saliņā Porto Santo.

Eiropas skaistākā pludmale: izcilā brīvdienu paradīze Algarve
Ar vairāk kā 3000 saules stundām gadā nezin vai var atrast saulaināku pludmali, katrā ziņā ne jau mūsu kontinentā. Tikai nepilnu trīs stundu lidojuma attālumā no Vācijas atrodas Eiropas skaistākā piekraste, kur gadalaiki seko viens otram citādā ritmā. Šeit pavasaris sākas jau janvārī, kad mandeļziedu balti rozā plīvurs pārklāj nogāzes. Nekur valstī vasara nav tik gara, un ziema - tik patīkami maiga. Kad Algarves iedzīvotājs novembrī jau velk džemperi, daži viduseiropieši vēl joprojām guļ pludmalē... šajā 150 kilometrus garajā un 50 kilometrus platajā lokveidīgajā piekrastes joslā Portugāles dienvidos vienmēr ir atvaļinājumu laiks.
Ne tikai klimats padara Algarvi tik iemīļotu. Fantastiskās zemūdens klintis un gleznainie klinšu līči tirkīzzilajā jūrā jau sen ieguvuši atpazīstamību pasaulē kā pastkaršu motīvi - dabas šedevri, ko apzeltī saule. Šodien starp pulsējošo piekrasti un mierīgo iekšzemi jūs sagaida pasauli fascinējoši pretstati. Jaunas peldvietas ar visapkārt esošo sporta iespēju piedāvājumu un moderniem bāriem kontrastē ar veciem baltiem ciemiem reti apdzīvotajā iekšzemē; no brīvdienu centriem lielākoties nav tālu līdz mauru pilīm vai romiešu drupām, kurām vēl joprojām piemīt trauksmainās pagātnes burvība. Precīzi runājot, šeit ir - trīs piekrastes vienā. Kurš meklē tālu smilšu kāpu pludmali, tāda atrodas Sandalgarvē (Sotavento), starp reģiona galvaspilsētu Faro un Spānijas robežu. Uz rietumiem no Faro stiepjas tūkstoškārt fotografētā Felsalgarve (Barlavento), ar garām, smalku smilšu pludmalēm vai maziem līcīšiem ar gleznainām klintīm un grotām un nozīmīgākajām peldvietām. Ja kāds ilgojas pēc vientulības, to var atrast daļēji grūtāk pieejamajā Costa Vicentina pludmalēs. Dažas pat vasarā ir neapdzīvotas
.
ARMACAO DE PERA
Armacao ir pēc platības vislielākā un viena no visgarākajām smilšu pludmalēm Algarvē, zeltaini dzeltens greznums vairāk kā 6 kilometru garumā. Kādreizējais zvejniekciemats ir iemīļots kā atvaļinājumu vieta pirmām kārtām jau tieši portugāļu ģimenēm; un arī ūdenssporta piedāvājums te ir ievērojams. Kopš pludmale pieder pie modernākajām peldvietām, bāru restorānu un diskotēku piedāvājumā neko vairāk vairs nevar vēlēties. Rietumos atrodas klinšainas grotu ainavas, kur var atrast mazus, apslēptus līcīšus. Apmeklējiet 32 metrus augstajā klinšu izcilņa tronī esošo kapelu Nossa Senhora da Rocha un baudiet lielisko panorāmu! Apmeklēt ir vērts arī jauno pludmali Silves, kurā dominē iespaidīgs mauru cietoksnis; kādreizējā korķu rūpnīca Fabrica do Ingles mūsdienās ir iemīļots atpūtas komplekss ar bāriem, restorāniem, teātra un koncertu sarīkojumiem.

CARVOEIRO
Patīkamā piekrastes vieta Carvoeiro jau sen pieder iemīļotākajiem brīvdienu mērķiem. Īpaši vācu pastāvīgie viesi jau gadiem saglabā uzticību kādreizējam zvejniekciemam ar baltajiem namiņiem uz zeltaindzeltenajām klintīm. Taču vēl joprojām vieta ir pārskatāma un brīva no augstceltnēm, ainavu veido ģimenēm iekārtoti apartamentu un villu ciemati. Satikšanās vieta ir centrālais mazās pludmales laukums, kur atpūtnieki dala savu platību ar vietējiem zvejniekiem. Protams, arī restorānu netrūkst - tie ir katrai gaumei, un pēc saulrieta šeit var satikties tādos krogos un bāros kā "Oficina Bar", "Flic Flac" vai pludmales diskotēkā "O Bote". 700 metrus uz austrumiem no centra atrodas Carvoeiro  populārākais dabas objekts - klinšu veidojums Algar Seco. Tornīši, grotas un alas mirdz okerkrāsas tonī kā mākslinieka rokas radīti. Tālāk uz austrumiem atrodas Praia da Marinha, kuras klinšu ielokus un grotas jūs varat izpētīt arī izbraukumā ar laivu.

LAGOS
Ostas pilsētiņa Lagosa ir pazīstama, pateicoties jūrnieka Admirāļa Nelsona flotei. Šīs vēsturiskās pilsētas lielākā nozīme ir stāstos par pasaules atklājumiem daudzās pasaules daļās, ko paveica Admirāļa Nelsona flote. Tagad, kad šī pilsēta ir iecienīta tūristu pilsēta ir vēl daudz arhitektūras skati senajā pagātnē. Pilsēta piesaista tūristus ar slaveno St Antonio "zelta" baznīcu (17.gs), tur ir maziņš muzejs ar reliģiskiem priekšmetiem, citi pat ir ļoti dīvaini un neredzēti.

SAGRES
Kādreiz uzskatīja, ka šī ir vieta, kur beidzas pasaule. Viens no tālākajiem Eiropas rietumu punktiem. Te ir vairāk kā 20 pludmales: dažas smilšainās slēpjas aiz klintīm, citas plešas plašumos un izstiepjas tālu prom aiz horizonta, taču visas ir brīnišķīgas, klusas, tur iespējams atgūt sirdsmieru un pabūt vienatnē ar savām domām.
Sagres ir daudz klinšainu nogāžu, dramatisku skatu.
Te bija viena no pirmajām kuģniecības skolām un tās pirmais skolotājs bija jūrasbraucējs Henrijs. Pa godu viņam, katru gadu vasarā notiek jūras svētki.

PRAIA DA LUZ
Gleznainais PRAIA DA LUZ ciemats izvietojies Portugāles dienvidu krastā Algarvē. Šī ļoti piemērota vieta brīvdienām, pludmales ar maigām, zeltainām smiltīm. Agrāk tālumā no pludmales varēja redzēt no aktīvu vulkānu, tagad šo vietu sauc par "Melno iezi". Blakus pludmalei ir apskatāmas iespaidīgas daudzkrāsainas smilšakmens klintis, kas rotājas zaļās, rozā un oranžās krāsās.
Pludmalei ir zilais karogs un profesionāli glābēji, kas dežūrē visu laiku. Ļoti plašas iespējas nodarboties ar dažādiem ūdenssporta veidiem.

UZZINIET LABĀKOS PIEDĀVĀJUMUS ATPŪTAI PORTUGĀLĒ

Lisabona
Lisabona
Algarve
Madeira
Algarve
Algarve
Madeira
Madeira
Algarve
Lisabona
Portugāles karte
Algarve
  ← atpakaļ
 
 
+371 67442499
 
    Copyright © ALVEKS 2008. All rights reserved info@atravel.lv         Adrese: Auru ielā 7b-4, Rīga, LV-1069, Latvija Izstrādaja majaslapa.lv