|       
 
• Pēdējā brīža ceļojumi
Saņem ON-LINE!  
   
  Kārstie piedāvājumi  
  Viesnīcas  
  Alida Tūrs  

 
Ceļojuma meklētājs
 meklēt 
   
Informācija par Ēģiptes kūrortiem


ŠARM EL ŠEIHA

Šarm el Šeihas kūrorts (tulkojumā – karaliskais līcis) atrodas Sinajas pussalas pašos dienvidos un ieguvis Ēģiptes prestižākā kūrorta statusu. Tāpat kā citos Ēģiptes kūrortos, arī Šarm El Šeihā tūrisma sezona ir visu gadu – šai laikā te var peldēties un sauļoties, un pat ziemas mēnešos ūdens temperatūra nav zemāka par 20-22 grādiem, bet gaiss sasilst līdz 23-25 grādiem.
Šarm El Šeihu īpaši vērtē niršanas cienītāji. Koraļļu rifi sākas pie pašas piekrastes, tāpēc jūras bagātības var vērot jau pirmajās minūtēs zem ūdens. Ar masku un elpošanas caurulīti Sarkanajā jūrā peld gan veci, gan jauni gluži kā gigantiskā akvārijā starp zivīm, kas nemaz nebaidās no šiem zemūdens pasaules ciemiņiem. Ja peldēšana starp daudzkrāsaino zivju bariem nav jūsu aicinājums, varat izmantot laivu ar stikla dibenu – Neptūna zemūdens pasaule būs kā uz delnas. Īstenie jūras krāšņuma cienītāji var doties uz Rasmuhameda nacionālo parku, kur atrodas krāšņākie koraļļi sarkanajā jūrā, un visas šeit sastopamās zivju un ūdens dzīvnieku sugas. Pa ceļam redzēsiet arī burvīgos Barakudas, Sāļo un Tirkīza ezerus.
Noteikti piesakieties uz džipu safari, kas piedāvās asas izjūtas un palīdzēs ieraudzīt tuksneša skaistumu. Satiksiet īstus beduīnus, varbūt būs iespēja izjāt ar īstu arābu rikšotāju.
Neaizmirstamu iespaidu atstās brauciens uz Nuveibas Krāsaino kanjonu. Gadsimtu vēji dabiski krāsainajās smilšakmens aizas sienās izveidojuši fantastiskus rakstus, padarot šo vietu par vienu no skaistākajām Sinajas pussalā. Sirds vai pamirst no virsotnes raugoties uz mātes dabas apgleznotajiem akmeņiem tālu lejā…
Šarm El Šeihas naktis piedāvā nebeidzamas izpriecas. Pilsētas ugunis aicina uz diskotēkām, naktsklubi gaida dejotājus. No restorāniem un bāriem viegls vējiņš atnes ziedu aromātu, austrumu virtuves, garšvielu, saldumu un stipras kafijas smaržu, viesmīlīgi aicinot to visu nobaudīt.
Ne velti Šarm El Šeiha tiek uzskatīta par vienu no skaistākajiem Ēģiptes kūrortiem – puķu dobes, smaragdzaļie zālāji, koki un palmas, plašās pludmales un tirkīzkrāsas jūra ir savdabīgs kontrasts un reizē apbrīnojami harmonē ar dzeltenajām smiltīm, pasakainajām klintīm un krāsainajiem kanjoniem.

 

HURGADA
Ēģiptes Sarkanās jūras piekrastes populārākais kūrorts.
Klimats Hurgadā ir maigs un sauss, saule spīd visu gadu, laiks ir lielisks. Tie, kas bijuši Ēģiptē, apgalvo, ka šeit ir viegli elpot un gaiss veicina izskata uzlabošanos.
Hurgada atrodas 500 km no Kairas, kristāltīrās Sarkanās jūras krastā. Šī pilsēta ieņem vienu no pirmajām vietām pasaulē viesnīcu skaita ziņā, salīdzinot ar vietējo iedzīvotāju skaitu. Šobrīd Hurgadā ir ap 200 viesnīcu, to skaitā pārstāvētas arī Marriott, Intercontinental, Hilton, Sheraton un citu tīklu viesnīcas ar Eiropas līmeņa servisu. Tās izvietojušās gar piekrasti – no lētākām 2-3 zvaigžņu līdz greznām 4-5 zvaigžņu viesnīcām, ar "all inclusive" (viss iekļauts cenā) sistēmu, plašām smilšu pludmalēm, ziedošiem dārziem un zaļojošām palmām, milzīgiem baseiniem, izklaides programmām vakaros un diskotēkām. Hurgada ir kūrorts visiem – gan tiem, kas grib vienkārši sauļoties un peldēties, gan ģimenes atpūtai, gan aktīvās atpūtas piektritējiem. Hurgada ir kūrorts tieši jums!
Ūdenssporta cienītājiem Hurgada ir īsta paradīze: jahtas, kuteri, vējdēļi, virs viļņiem planējoši izpletņi un citas izpriecas jebkuram vecumam un gaumei. Superpiedzīvojums ir zemūdens Odiseja. Sarkanās jūras skaistums ir īpašs. Zemūdens pasaule visās varavīksnes krāsās! Koraļļu rifi un zivis – tūkstoši zivju no mazām un kustīgām, kas pulcējas lielos baros, līdz lieliem plankumainiem jūras iemītniekiem, kas laiski guļ jūras dibenā un pat atļauj sev pieskarties. Redzamība kristāltīrajā ūdenī ir ap 50 metriem, tāpēc šo skaistumu var baudīt arī vienkārši peldot ar masku. Ja vēlaties nirt – gandrīz visās piekrastes viesnīcās atradīsiet zemūdens niršanas centrus un apmācības instruktorus.
Hurgada ir krāšņa ar sniegbaltajiem māju siluetiem, jūras krāsām, baseinu zilgmi un rubīnsarkano ziedu mežonīgajiem paklājiem…
Hurgadas naktis atgādina Šehrezades burvju pasakas. Kad debesīs iedegas zvaigznes, tām nākas konkurēt ar diskotāku spilgtajām ugunīm, viesnīcu torņiem neona krāsās, reibinošajiem ziedu aromātiem naksnīgajos dārzos. Noteikti apmeklējiet pilsētā vispopulārākās diskotēkas viesnīcās "Sindbad", "Inter-Continental" vai kādā citā. Pat strūklakas šai pilsētā dzied un dejo – greznajā pieczvaigžņu viesnīcā "Golden Five Resort" ir iespēja noskatīties slaveno "dejojošo strūklaku šovu". Kad dzidrā ūdens strūklas lieliskās mūzikas pavadījumā izplešas vēdeklī, virpuļo, ielīst ūdenskritumos un traucas augšup, liekas, ka kopā ar šo neizsakāmo skaistumu dzied un dejo viss jautrais kūrorts.
Hurgadā viss ir zelta caurausts: spožā saule, samta smiltis, pat cilvēki pludmalē ir viscaur apzeltīti. Iedegums ir patiešām lielisks – vienmērīgs un noturīgs. Kopā ar jums dejo graciozās austrumu skaistules, nāsis kutina vietējo ēdienu aromāts. Daudzie bāri un restorāni piedāvā lielu izvēli: gan Eiropas virtuves ēdienus, gan ēģiptiešu gardumus jebkurai gaumei. Šeit ir viss, par ko esat sapņojuši…
Veikalu plauktos gaida suvenīri: akmens izstrādājumi ar senās Ēģiptes simboliku, miniatūrās piramīdas, ādas izstrādājumi, papirusi, lādītes, gaismeklīši, eļļas, zelta un sudraba rotas un daudz kas cits. Galvenais ir kaulēties – šeit ir austrumi!
Izklaides un ekskursiju piedāvājums pārpārēm nodrošina iespaidus visiem, vajag tikai spēt apskatīt, nofotografēt piemiņai un izbaudīt šo eksotiku. No Hurgadas pieejamas ekskursijas uz Kairu, Luksoru, braucieni uz koraļļu rifiem, romantiska vizināšanās ar džipiem un izjādes kamieļa mugurā, zemūdens pasaules vērošana laivā ar stikla dibenu, dejojošo strūklaku šovs un "1001 nakts pasaku" izrāde Šeherezādes pilī.
Kad atjaunotām enerģijas rezervēm un ēģiptiešu talismanu kabatā jūs atgriezīsieties mājās, veiksme jūs vairs neatstās!

EL-GUNA
Ēģiptes Venēcija. Baudu un izpriecu pilsēta.
Pilsēta – dārzs ar romantisko nosaukumu El-Guna (līcis, lagūna) atrodas netālu no Hurgadas. Šī pilsēta kā mirāža izvietojusies starp jūru un kalniem. Būvēta nūbiešu ciematu stilā – ne vairāk kā 4-5 stāvu celtnes, gleznaini pagalmiņi, tornīši, jumtu kupoli – vārdusakot, austrumu eksotika kā jau Nūbijā, augšēģiptē, ar tās āfrikāņu un arābu kultūras sajaukumu, tā liek justies kā pašam Marko Polo, kurš ieradies ar karavānu īstā austrumu pilsētā. Šeit ir plašas smilšu pludmales, jaunas, greznas viesnīcas kanālu, salu un lagūnu ielenkumā. Tas viss apbur, pievilina un kairina iztēli. Ne velti El-Gunas celtniecībā piedalījies slavenais amerikāņu arhitekts Maikls Grivs – viens no Disnejlendas autoriem – viņš jau nu zina, kādai jābūt izpriecu un izklaides pilsētai.

 

Dokumenti, kas nepieciešami vīzas saņemšanai, kad tūristi ieradušies Ēģiptē (lidostā):

 Pase (jābūt derīgai vēl vismaz 6 mēnešus pēc ieplānotā ceļojuma beigu datuma).
Ceļojuma dokumenti (vaučers).
Ierodoties Ēģiptes lidostā, tūristiem – pilsoņiem– pasē tiek ielīmēta vīzas marka: vīza ir derīga 1 mēnesi (one entry turistic visa). Par vīzas marku jāmaksā 15 USD, no 01.11.2013. - 25 USD. Izbraucot ekskursijās no valsts (Izraēla, Jordānija), vīza jāpērk atkārtoti.
Nepilsoņiem, kad viņi ieradušies Ēģiptes lidostā, vīzas saņemšanai nākas iziet papildu procedūru. Pases kopija tiek nosūtīta uz Kairu, un pēc atļaujas saņemšanas vīzas iegūšanai, pasē tiek ielīmēta vīzas marka: vīza ir derīga 1 mēnesi (one entry turistic visa). Par vīzas marku jāmaksā 15 USD, no 01.11.2013. - 25 USD. Šī papildu procedūra laika ziņā var aizņemt pat vairākas stundas. Ekskursijai uz Izraēlu ir nepieciešama Izraēlas vīza, kuru saņemt Ēģiptē nav iespējams! Ekskursijai uz Jordāniju – izbraucot no valsts, vīza jāpērk atkārtoti.
Saskaņā ar Ēģiptes likumdošanu personām, kuras uzturas šajā valstī ilgāk par 30 dienām, nav tiesību izlidot no Hurgadas un Šarm eš Šeihas lidostām ar čarterreisiem.
Tūristi, kuriem vīzas derīguma termiņš jau ir beidzies, var aizlidot no Ēģiptes tikai caur Kairu – turklāt tikai ar regulārajiem avioreisiem un pēc tam, kad samaksāta soda nauda par vīzas termiņa pārkāpšanu – 30 USD.
Tūristi ar diplomātiskajām un tām pielīdzināmām pasēm (vēstniecību un konsulātu darbinieki, kuri nav diplomāti) ir tiesīgi šķērsot Ēģiptes robežu TIKAI tad, ja viņiem ir vīza (vīzu nepieciešams saņemt Ēģiptes vēstniecībā). Šiem tūristiem nav tiesību saņemt t.s. tūrisma vīzu (kā parastajiem tūristiem, iebraucot Ēģiptē).

Sharm El Sheikh
El Gouna
Sharm El Sheikh- Sinai
Sharm El Sheikh- Sinai
Red Sea
Red Sea
Red Sea
Red Sea
Red Sea
Sharm El Sheikh
Sharm El Sheikh
Sharm El Sheikh
Hurghada
Hurghada
Hurghada
Hurghada
Hurghada
Hurghada
Hurghada
Hurghada
Hurghada
Hurghada
Hurghada
Hurghada
El Gouna
El Gouna
El Gouna
El Gouna
El Gouna
 
 
  ← atpakaļ
 
 
+371 67442499
 
    Copyright © ALVEKS 2008. All rights reserved info@atravel.lv         Adrese: Auru ielā 7b-4, Rīga, LV-1069, Latvija Izstrādaja majaslapa.lv