|       
 
• Pēdējā brīža ceļojumi
Saņem ON-LINE!  
   
  Kārstie piedāvājumi  
  Viesnīcas  
  Alida Tūrs  

 
Ceļojuma meklētājs
 meklēt 
   
Informācija par AAE kūrortiem.

Abu Dabi (Abu Dhabi)
Nosaukums cēlies no arābu vārdu savienojuma, kas nozīmē “gazeles tēvs”. Šis ir pats lielākais un bagātākais emirāts. Abudabi ir oficiālā valsts galvaspilsēta, emirātu administratīvais centrs un prezidenta rezidence. Tai pieder 87% konfederācijas teritorijas, un 95% no Emirātu naftas krājumiem arī atrodas šeit.
Šis emirāts ir izvietots Persijas līča piekrastē, un tajā atrodas Abudabi un divas oāzes pilsētas – Al Aina (140 km no Abu Dabi) un Lhiva (245 km). Raksturīga iezīme, kas atšķir Abudabi no jebkuras citas pilsētas un kas atspoguļo tās musulmaņu raksturu, ir liels mošeju daudzums pašā pilsētā un tās apkārtnē. No jebkuras pilsētas vietas vienlaikus var redzēt vairākus krāšņi izrotātus minaretus. Bieži vien mošejas mēdz atrasties pat publiskos parkos. Abudabi parki pārsteidz tūristus vairāk nekā pilsētas augstceltnes, un zaļumu bagātība ir iespaidīga ne tikai piekrastē. Gar galveno ceļu uz pilsētu plešas kopti dārzi ar eikaliptiem un tamariskiem. Pašā pilsētā ir daudz zālāju, palmu un dekoratīvu krūmāju.
Abudabi pilsētā ir diezgan daudz apskates objektu, un viens no tiem ir Naftas izstāde, kur ar audiovizuāliem paņēmieniem tiek vēstīts par pilsētas attīstību. Tepat atrodas Korniči – speciāli rekonstruēta kuģu būvētava, kur tiek izgatavotas tradicionālās arābu laivas – dou.

Adžmana (Ajman)
Neliels emirāts, kas robežojas ar Šardžu, atrodas Apvienoto Arābu Emirātu rietumu piekrastes centrālajā daļā. Tā kā naftas meklējumi Adžmanā bija nesekmīgi, nācās meklēt citus labklājības nodrošināšanas avotus. Nelielajā emirātā attīstās divas galvenās nozares – zvejniecība un dou laivu būvēšana. Agrāk Adžmana bija arī galvenais pērļu piegādātājs, līdz tirgū parādījās mākslīgās pērles no Japānas.
Atpūtnieki, kuriem patīk sauļoties un peldēties, augstu novērtēs greznās un tīrās Adžmanas pludmales. Tāpat interesi izraisīs Adžmanas XVIII gadsimta cietoksnis, kas liecina par šīs zemes bagāto mantojumu, kas ir mūsdienu valsts labklājības pamatā. Cietoksnī tagad iekārtots slavenais Adžmanas muzejs, kurā tiek glabātas pagājušo laiku valdnieku dārglietas, seno amatnieku izstrādājumi un citi priekšmeti, kas liecina par seno laiku atmosfēru un dzīves ritumu.

Dubaija (Dubai)
Dubaiju apskalo Persijas līča ūdeņi, un Dubaijas pilsēta ir emirāta galvaspilsēta. To divās daļās sadala šaurs, 10 kilometru garš līcis, ko sauc par Horu. Dienvidu daļā, Bar-Dubaijā, atrodas emīra birojs, kompāniju galvenie ofisi, bankas, muita, osta, televīzija un pasts. Ziemeļu daļa, Deira, ir tirdzniecības un izklaides rajons. Te atrodas lielākā daļa veikalu, tirgu, skolu, viesnīcu, klubu, kā arī Dubajas starptautiskā lidosta. Abas pilsētas daļas savieno Al Maktuma un Al Garhuda tilti un Al Šandarga tunelis, kas stiepjas zem Hora līča. Tūrismam nozīmīgs ir pludmales rajons – Džumeira.
Modernie dzīves standarti un XXI gadsimta izsmalcinātība pastāv līdzās senlaiku kultūrai, islāma tradīcijām un pagājušo gadsimtu tikumiem. Straujajā attīstībā Dubaija vairāk nekā jebkura cita AAE pilsēta ir saglabājusi savas individuālās iezīmes. Līcis ir Dubaijas sirds. Vienmēr pilns ar vienmasta kuģiem un nelielajām abaru laiviņām, kuras kursē starp abiem krastiem un pārvadā pasažierus, tas virmo dzīvībā. Ainavu papildina Deiras pusē esošie daudzstāvu ēku silueti, starp kuriem īpaši izceļas Deiras Tornis. Cauri Dubaijai stiepjas automaģistrāle, kas galvaspilsētu Abudabi savieno ar austrumu emirātiem.
Līča piekrastē, īpaši Bur-Dubaijā, atrodas viesnīcas, dažādi restorāni, bāri un kafejnīcas. Dubaijā, atšķirībā no citiem emirātiem, ļoti aktīvi un efektīvi darbojas Tūrisma attīstības departaments, kura ietvaros strādā stingra un noteikta viesnīcu klasifikācijas sistēma, ļoti tuva Eiropas standartu prasībām. Viesnīcas katru gadu iziet atestāciju, un tām piešķir kategoriju. Dubaijai raksturīgi tas, ka ļoti daudzas viesnīcas ir pilsētas tipa viesnīcas, bez pludmales. Dubaijas pludmalēs izvietojušās Uz mākslīgas salas piekrastē atrodas dārgākais viesnīcu biznesa projekts pasaulē – „Burj Al Arab”, kuru nosacīti sauc par „septiņzvaigžņu” viesnīcu.

Ummelkaivaina (Umm Al Quwain)
Šis ir vismazākais AAE emirāts. Tā galvaspilsēta atrodas pie 1 km plata un 5 km gara līča. Pilsētā ir jūras pētniecības centrs, kurā mākslīgi audzē garneles un zivis. Šīs mierīgās zemes iedzīvotāju galvenā nodarbošanās kopš seniem laikiem ir bijusi zvejniecība un dateļu audzēšana plantācijās. Zvejnieku pilsētā atrodas pazīstamais ūdens atrakciju parks “Dreamland”, kurp kopā ar ģimenēm nedēļas nogalēs sabrauc arābi no visas valsts. Pilsēta ir pazīstama ne tikai ar brīnišķīgajām pludmalēm, bet arī ar izslavētām zirgaudzētavām un Jāšanas akadēmiju. Kādreizēji klejotāji arābi joprojām mīl zirgus un lepojas ar tiem.

Fudžeira (Fujairah)
Fudžeirā valdzina kalni. Šis ir viens no jaunākajiem emirātiem, kas ilgu laiku bija Šardžas daļa un tikai 1953. gadā ieguva patstāvību. Fudžeiras piekrasti apskalo Indijas okeāna Omānas līcis. Šajā emirātā ir daudz vēstures pieminekļu – te varēsiet aplūkot gan AAE vissenāko mošeju Al Bidiju, kas celta vairāk nekā pirms 500 gadiem, gan viduslaiku pilis Al Heilu un Al Bitnu, kas piederējušas šeiham. Fudžeiras kūrortā jūs no smilšainām pludmalēm varēsiet jūsmot par skatiem, kas paveras uz mazliet tālāk esošajiem Hadžaras kalniem. Kalnu aizās šai pasaules daļai gluži neraksturīgi visu gadu saglabājas ūdens. Visskaistākā vieta ir Varea ūdenskritums.

Šārdža (Sharjah)
Šārdža ir arābu kultūras galvaspilsēta, trešais lielākais emirāts. Kopš neatminamiem laikiem Šardža ir bijusi viena no bagātākajām reģiona pilsētām, vēl līdz XIX gs. sākumam tā bija nozīmīgākā osta visā Arābu līcī. Tagad tā ir moderna pilsēta ar bagātu vēstures mantojumu. Viens no aizraujošākajiem Emirātā redzamajiem skatiem ir 100 m augstā strūklaka Halidas lagūnā, kura attēlo naftas straumi, kas valstij atnesusi milzu bagātību un labklājību. 1998. gadā UNESCO Šardžu ir atzinusi par pasaules kultūras galvaspilsētu. Daudzie muzeji un arābu stila arhitektūras celtnes liecina par uzmanību, ko arābi pievērš savas valsts kultūrai. Šeit atrodas visā līcī slavenais vēstures muzejs un Arābu Emirātos lielākā – Feisala – mošeja.

Der zināt
AAE ir vienīgā arābu valsts, kur sievietes uz ielas var justies drošas no uzmācības. Tomēr, dodoties uz AAE vienatnē, jārēķinās, ka vīzas izsniegšana var aizkavēties.
Atšķirībā no citām Austrumu zemēm te samērā droši var našķoties ar ielu tirgotāju piedāvātajiem gardumiem.
Ramadāna laikā diennakts gaišajā laikā publiskās vietās ēst, dzert un smēķēt nedrīkst arī tūristi.
Ja, izkāpjot no lidmašīnas, jūsu izelpā būs jūtama alkohola dvaka, arābu robežsargi var jūs neielaist valstī.
AAE VIESNĪCĀS IR NEPIECIEŠAMS IEMAKSĀT DEPOZĪTU VAI  ATSTĀT REĢISTRATŪRĀ TŪRISTU PASES UZ UZTURĒŠANĀS LAIKU!

P.S  Daudzas viesnīcas depozītu piedāvā nobloķēt uz Jūsu norēķinu kartes, tāpēc iesakam lai nebūtu nepatīkami starpgadījumi labāk depozītu atstāt uz uzturēšanās laiku skaidrā naudā.

Iemaksāt depozītu Jūs varat ar kredītkarti, vai iemaksājot skaidrā naudā dolāros vai eiro, neizmantotais atlikums tiks Jums atgriezts tikai vietējā valūtā – dirhēmos pēc viesnīcas kursa (parasti bankas kurss – 1 USD = 3.66 Dhs, bet viesnīcas – 1 USD = 3.5 Dhs).
Visus darījumus ar naudu vienmēr labi apdomājiet!

Ja esat nolēmuši doties ceļojumā uz AAE mēs vienmēr palīdzēsim Jums piemeklēt labāko ceļojuma variantu Apvienotajos Arābu Emirātos!
 

Sharjah
Sharjah
Sharjah
Sharjah
Fujairah
Fujairah
Fujairah
Fujairah
Fujairah
Fujairah
Dubai
Dubai
Dubai
Dubai
Dubai
Dubai
Dubai
Ajman
Ajman
Ajman
Abu_Dhabi
Abu_Dhabi
Abu_Dhabi
Abu_Dhabi
  ← atpakaļ
 
 
+371 67442499
 
    Copyright © ALVEKS 2008. All rights reserved info@atravel.lv         Adrese: Auru ielā 7b-4, Rīga, LV-1069, Latvija Izstrādaja majaslapa.lv